Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

Nowe zasady sprzedaży akumulatorów

 

Coraz częściej w prasie oraz na portalach motoryzacyjnych pojawiają się wzmianki o nowych zasadach sprzedaży akumulatorów. Redaktorzy straszą, a jak wiadomo strach, ma zwykle wielkie oczy. My z kolei chcemy uspokoić naszych klientów. Wprowadzane zmiany w przepisach nie ograniczają w żaden sposób dostępności akumulatorów. Dotyczą jedynie sposobu ich sprzedaży. Od 1 lutego 2021 roku zaczęły obowiązywać w Polsce nowe zasady sprzedaży akumulatorów suchoładowanych. Zasady sprzedaży pozostałych typów akumulatorów pozostają bez zmian.

 

Kto i dlaczego wprowadził zmiany?

Zmiany wprowadzone w Polsce przez rozporządzenie Unii Europejskiej UE 2019/1148  W sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania prekursorów materiałów wybuchowych”.

W rozporządzeniu tym wymieniono wiele potencjalnie niebezpiecznych substancji, a wśród nich znalazł się roztwór z kwasem siarkowym o stężeniu minimum 15%. Jedną z takich substancji jest elektrolit do akumulatora i dlatego zaliczono go do prekursorów materiałów wybuchowych.

Roztwór kwasu siarkowego o takim stężeniu może być użyty do produkcji materiałów wybuchowych. Wprowadzenie tego przepisu ma ochronić obywateli Unii Europejskiej i zmniejszyć zagrożenie terrorystyczne poprzez utrudnienie dostępu do produktów potrzebnych do produkcji materiałów wybuchowych.

 

Czego dotyczą zmiany w zasadach sprzedaży akumulatorów?

Zmiany te dotyczą akumulatorów suchoładowanych, które sprzedawane były w zestawach do samodzielnego napełnienia. Zestaw zawierał akumulator oraz nabój z odmierzoną dla danego modelu baterii odpowiednią ilością elektrolitu. Do tej pory klient miał wybór. Mógł kupić zestaw i samodzielnie go zalać w dogodnym dla niego czasie. Mógł też poprosić sprzedawcę o zalanie akumulatora i zabrać ze sklepu już uruchomiony akumulator. Od 1 lutego 2021 r. pozostaje tylko ta druga opcja.

 

Pozostałe typy akumulatorów tzw. zalewane, czyli: kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem, GEL, AGM, EFB, Li-Ion, LiFePO4 sprzedawane są na dotychczasowych zasadach.

 

 

Sprzedaż bezpośrednia akumulatorów na nowych zasadach

 

Konsekwencją tej zmiany, będzie to, że czas zakupu w sklepie stacjonarnym wydłuży się o czas potrzebny na zalanie akumulatora. Proces ten trwa od 30 minut do 1 h. Jako dystrybutor dołożymy wszelkich starań, aby ten proces był jak najmniej uciążliwy dla naszych klientów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się spełniać najwyższe oczekiwania. W razie pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z naszymi ekspertami na sklepach.

 

zmiana w sprzedazy akumulatorow sucholadowanych

 

 

Sprzedaż wysyłkowa akumulatorów na nowych zasadach

 

W przypadku sklepu internetowego i sprzedaży wysyłkowej różnica polega na tym, że klient otrzyma akumulator już zalany, czyli uruchomiony. Dobrą stroną tego rozwiązania jest to, że otrzymaną baterię będzie można od razu zamontować w maszynie. Oszczędzimy też czas i energię potrzebne na samodzielne zalewanie kwasem. Ponadto przed wysyłką bateria zostanie sprawdzona przez naszych fachowców pod kątem sprawności. Jeśli zajdzie taka potrzeba to będzie też doładowana. Elektrolit w akumulatorach suchoładowanych wsiąka w umieszczoną w jego wnętrzu chłonną matę. Akumulator jest szczelnie zamykany po napełnieniu. Dzięki temu nie wycieka podczas transportu i nie traci sprawności.

 

Jak widać, nie taki diabeł straszny. Akumulatory są nadal dostępne, zmienia się tylko nieco sposób ich sprzedaży. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.