Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A

Blog

akumulator

Pojemność (C) to najważniejsza cecha każdego akumulatora. Określana jest w amperogodzinach (Ah) i stanowi maksymalną ilość ładunku, jaką akumulator jest w stanie dostarczyć do momentu rozładowania. Sprawdzenie pojemności baterii samochodowej jest możliwe przede wszystkim z zastosowaniem profesjonalnych mierników, chociaż istnieją metody na określenie tej wartości samodzielnie. Dzięki temu można stwierdzić, czy akumulator nadaje się jeszcze do użytku.

znak zapytania

Akumulator, czyli główne źródło zasilania w pojeździe, poddawany jest stałym, intensywnym obciążeniom. Tak naprawdę działa nawet wtedy, gdy silnik jest wyłączony. Jego energia zasila między innymi układy podtrzymania pamięci, alarm czy lokalizator GPS. To wszystko sprawia, że jest to element szczególnie narażony na różnorodne awarie i usterki, szczególnie jeśli zapominamy o jego prawidłowej eksploatacji. Wycieki i pocenie się akumulatora to przykłady problemów, z jakimi niejeden kierowca się spotkał.

jazda samochodem

Ecodriving to technika jazdy samochodem, która ma na celu zmniejszenie zużycia paliwa, co jest korzystne nie tylko z ekonomicznego, ale i ekologicznego punktu widzenia. Szacuje się, że przeciętny kierowca jest w stanie w ten sposób ograniczyć zużycie nawet o 8%, a docelowo, stosując się do wszystkich zasad można osiągnąć poziom nawet 25%. Wiele osób zastanawia się jednak nad wpływem ecodrivingu na proces zużywania się akumulatora. Kilka praktycznych informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

akumulatory

Bez akumulatorów trudno wyobrazić sobie życie. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia, m.in. w samochodach i motocyklach, instalacjach fotowoltaicznych, telefonach komórkowych, laptopach itp. Jak powstały akumulatory? Czym różniły się pierwsze magazyny energii od tych współczesnych? Kilka ciekawostek na ten temat znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

akumulator sprawdzanie

Akumulator to serce każdego samochodu — bez niego auto nie odpali. Zły stan techniczny baterii, zużycie oraz usterki to najczęstsze przyczyny problemów z uruchomieniem pojazdu. Jakie są główne przyczyny i objawy niesprawnego akumulatora? Dowiesz się w dalszej części naszego wpisu.

akmulator

Nieużywany akumulator, który został wyjęty z samochodu, wymaga opieki. Należy zapewnić mu odpowiednie warunki przechowywania, aby po okresie bezczynności zachował swoje właściwości i sprawność.

stary akumulator

Nawet najlepszej jakości akumulator po kilku latach użytkowania odmówi posłuszeństwa i trzeba będzie go wymienić na nowy. Co zrobić ze starą, wyeksploatowaną baterią?

akumulatora nie ładuje się

Aby rozwiązać problemy z ładowaniem akumulatora, najpierw należy poznać ich przyczynę. Dopiero na tej podstawie można podjąć decyzję, czy wystarczy dokonać drobnych napraw, czy też konieczna będzie wymiana starej baterii na nową.

akumulatora

Jakość akumulatora, producent czy nawet wysoka cena to nie jedyne czynniki, jakie wpływają na żywotność akumulatora. Wiele zależy również od tego, w jaki sposób będziesz go użytkował. Prawidłowo eksploatowana bateria jest w stanie działać bez zarzutu nawet 4-5 lat, zaniedbana może odmówić posłuszeństwa nawet po roku.

akumulator do motocykla

Sezon motocyklowy w pełni. Pora zadbać o swój jednoślad, aby móc w pełni cieszyć się radością jazdy bez przykrych niespodzianek. Niestety pierwsze uruchomienie motocykla często rujnuje plany na wyczekiwaną przejażdżkę. Przyczyną wielokrotnie jest niesprawny akumulator. Czasami wystarczy naładowanie baterii, ale kiedy to nie wystarcza, trzeba ją wymienić na nową. Jakie rodzaje akumulatorów można montować w motocyklach?