Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A

Bez sprawnego akumulatora nie ma mowy o podróżach — ani tych bliskich, ani dalekich. O kondycję baterii w pojeździe warto dbać, chociaż nie jest to wcale takie łatwe, szczególnie w okresie zimowym. Na szczęście z pomocą przychodzą akcesoria, które okazują się bardzo przydatne w sytuacji niespodziewanych awarii.

 

Prostowniki samochodowe

Podstawowym urządzeniem, które z pewnością wcześniej czy później może okazać się przydatne, jest prostownik samochodowy. Pozwala na doładowanie akumulatora zawsze wtedy, gdy odmawia on posłuszeństwa. Najczęściej problemy z rozruchem pojazdu pojawiają się zimą, gdy niskie temperatury negatywnie wpływają na kondycję baterii. Szczególnie niebezpieczne są wówczas duże spadki. W nowoczesnych pojazdach bardzo wiele elementów wykorzystuje energię pochodzącą z akumulatora (m.in. ogrzewanie tylnej szyby, podgrzewanie fotelu, światło, nawigacja, radio), stąd też o rozładowanie nietrudno. Warto wówczas posiadać na wyposażenia właśnie prostownik samochodowy — urządzenie stosunkowo niewielkie i proste w obsłudze. Dzięki niemu można przywrócić akumulatorowi sprawność, bez konieczności korzystania z usług warsztatu samochodowego.

W ofercie naszej firmy dostępne są sprawdzone urządzenia od renomowanych producentów. Mogą być zastosowane w przypadku różnych modeli akumulatorów, w tym kwasowo-ołowiowych z płynnym elektrolitem, bezobsługowych, AGM, żelowych (Gel) lub litowych. Cechują się napięciem 6V, 12V, 24V. Są niewielkie, kompaktowe i poręczne, więc znajdą swoje miejsce w każdym przydomowym garażu. Ich zaletą jest również przystępna cena. Wśród zapewnianych produktów znaleźć można prostowniki do samochodów ciężarowych.

Ładowarki do akumulatorów motocyklowych

Podobnie jak w przypadku samochodów, również akumulatory motocyklowe wymagają odrobiny uwagi i dbałości o ich stan. W tym przypadku również ma to szczególne znaczenie w czasie miesięcy jesienno-zimowych, gdy temperatura otoczenia znacznie spada. W wyniku reakcji chemicznych zachodzących w akumulatorach dochodzi do zmniejszenia przewodności elektrolitu, więc obniża się pojemność baterii i jej zdolność do gromadzenia energii. Wszystko to może przyczyniać się wręcz do obniżenia jej żywotności. Właśnie dlatego każdy posiadacz motocyklu powinien zaopatrzyć się w ładowarkę, którą warto używać regularnie w czasie chłodniejszych miesięcy. Nowoczesne modele ładowarek do akumulatorów znajdziesz w naszej ofercie.

Inne przydatne akcesoria do akumulatorów

Jeśli chcesz zadbać o swój akumulator i jednocześnie uniknąć niespodziewanych, przykrych niespodzianek z jego strony, możesz zaopatrzyć się też w specjalny tester, który pozwala na przeprowadzenie podstawowej diagnostyki. Jest to niewielkie urządzenie ułatwiające ocenę kondycji baterii. Rozróżniamy różne typy testerów, w tym m.in. mierniki elektrolitu (tzw. areometry), woltomierze, mierniki cyfrowe, analogowe czy profesjonalne narzędzia diagnostyczne.

Oprócz tego przydadzą się kable rozruchowe, które mogą okazać się niezwykle przydatne, gdy dojdzie do niespodziewanych problemów z uruchomieniem silnika. Dzięki kablom można podpiąć się do innego pojazdu i „pożyczyć” nieco prądu z innego akumulatora. To najlepszy sposób, aby uniknąć konieczności skorzystania z usługi holowania.