Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A

 

Akumulatory Piotrków Trybunalski

 

Zapraszamy wszystkich do naszego nowego punktu sprzedaży w Piotrkowie Trybunalskim

Miło jest nam poinformować Państwa, że od 03.01.2017r. rusza nasz nowy punkt sprzedaży w Piotrkowie Trybunalskim, będziemy tam prowadzić zarówno sprzedaż detaliczną i hurtową . Wszystkich Klientów detalicznych zapraszamy na darmowy przegląd akumulatora, sprawdzenie ładowania oraz poboru prądu w samochodzie.

 

Niektóre z pozycji które będzie można nabyć w naszym sklepie:

 

Akumulatory Samochodowe, Motocyklowe, AGM, EFB, Do samochodów azjatyckich, 4x4, Off-road, Optima, Ciężarowe, Do maszyn rolniczych, Systemów start&stop, Trakcyjne Do łodzi, Campera, Głębokiego rozładowania, Akumulatory żelowe, Do kas fiskalnych, Do zabytkowych samochodów,

Zasilaczy UPS, Oświetlenia awaryjnego, LifePO4, zasilanie awaryjne, Do kosiarki, Do zabawek, Prostowniki, Prostowniki z rozruchem, Prostowniki 12V, Prostowniki 6V, Prostowniki 6/12V, Prostowniki 12/24V, Ładowarkin Ładowarki samochodowe, Ładowarki motocyklowe, Ładowarki uniwersalne, Ładowarki 6v,

Urządzenia rozruchowe, Klemy, Kable rozruchowe, Przewody rozruchowe. Akumulatory Poznań

alt Adres sklepu
ul. Sulejowska 118

97-300 Piotrków Trybunalski
tel.: 575 133 599
 

 

Krótka historia Piotrkowa Trybunalskiego

Piotrków Trybunalski - miasto położone w środkowej części Wyżyny Łódzkiej, na pograniczu historycznych dzielnic państwa polskiego, liczy obecnie ok. 80 tysięcy mieszkańców i zajmuje obszar o powierzchni 68 km2. Legenda przypisuje założenie miasta, żyjącemu w I połowie XII wieku, potężnemu możnowładcy polskiemu Piotrowi Duninowi zwanemu Włostowicem, który pokutując za czyn nierycerski, miał w Polsce wybudować 77 kościołów, w tym najstarszy kościół w Piotrkowie pod wezwaniem św. Jakuba.

To od jego imienia ma pochodzić patronimiczna nazwa miasta, której drugi człon: Trybunalski , został nadany w czasach nowożytnych dla upamiętnienia Trybunału Koronnego - najwyższego sądu dawnej Rzeczypospolitej - mającego tutaj swoją siedzibę przez 214 lat, poczynając od 1578 roku aż do katastrofy państwa polskiego u schyłku XVIII wieku.Historyczne początki Piotrkowa nie są znane, a pierwsza informacja o nim spotkana w źródłach historycznych, pochodzi z przywileju księcia krakowskiego wystawionego w 1217 roku, który potwierdza wyrok sądu książęcego, korzystny dla położonego blisko, nad Pilicą, klasztoru cystersów w Sulejowie.

W ciągu XIII wieku Piotrków rozwinął się w znaczną i ludną osadę, gdzie władcy księstw łęczyckiego i sieradzkiego zwoływali zjazdy rycerskie i odbywali sądy, w czasach, gdy władca był najwyższym sędzią swoich poddanych. Prawdopodobnie w trakcie jednego z takich zjazdów, który w roku 1291 zwołał tutaj książę sieradzki Władysław Łokietek, Piotrków otrzymał przywilej lokacyjny i prawo miejskie, bowiem w początkach XIV wieku, co wynika z dokumentów książęcych, był już miastem i cieszył się opieką władcy.Niestety pierwsze dokumenty miejskie Piotrkowa uległy zniszczeniu około 1400 roku, kiedy wielki pożar zniszczył zabudowę i naruszył mury miejskie stawiane w II połowie XIV wieku za panowania Kazimierza Wielkiego.

Wtedy także zbudowana została Fara - najstarszy z piotrkowskich kościołów, którego mury bywały świadkami wydarzeń mających znaczenie dla królestwa polskiego, tu bowiem uroczystymi nabożeństwami zaczynały się w XV i XVI wieku zjazdy generalne szlachty polskiej i obrady sejmowe, a później sesje Trybunału Koronnego. Tu rozpoczynali swoje rządy, obierani władcami na sejmach elekcyjnych, potomkowie Władysława Jagiełły, który w 1404 roku potwierdził wszystkie dawne przywileje Piotrkowa i nadał jego mieszkańcom prawo magdeburskie, zapewniające samorząd i królewską opiekę. Tu składali pierwsze hołdy władcom Rzeczypospolitej wielcy mistrzowie Zakonu Krzyżackiego.

źródło: http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/historia-miasta-t196