Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A

Akumulatory głębokiego rozładowania nastawione są przede wszystkim na rozruch. Ich celem jest zapewnienie odpowiedniego napięcia przez jak najdłuższy czas. Różnią się więc od standardowych akumulatorów zarówno pod względem swojej konstrukcji, jak i podstawowych parametrów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w łodziach motorowych i elektrycznych, kamperach, maszynach budowlanych, wózkach widłowych. Tak naprawdę zakres możliwości ich wykorzystania na tym się nie kończy, gdyż mogą być przydatne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z intensywną, cykliczną pracą i stałym, niższym obciążeniem prądowym.

 

Specyfika akumulatorów głębokiego rozładowania 

Akumulatory głębokiego rozładowania dostarczają prąd o stałym niskim natężeniu przez możliwie jak najdłuższy czas. Tak naprawdę stanowią one przenośne źródło prądu, które może być wykorzystane na wiele różnorodnych sposobów. Aktualnie wykorzystywane są przede wszystkim w pojazdach rekreacyjnych i turystycznych (np. łodzie i kampery), chociaż z powodzeniem mogą zasilać także maszyny, urządzenia czy kominki domowe oraz tymczasowe światła drogowe.

Trwałość akumulatorów głębokiego rozładowania określana jest przede wszystkim w cyklach. Najczęściej wykorzystywane modele zapewniają ok. 300 cykli. Oznacza to, że żywotność danego akumulatora szacowana jest na 300 pełnych cykli rozładowania. Tak jest w teorii, gdyż w praktyce wiele zależy od właściwego przechowywania oraz konserwacji.

Akumulatory głębokiego ładowania zapewniają maksymalną efektywność do poziomu naładowania ok. 70%. Przekraczając ten poziom, niezbędne jest ładowanie — najlepiej powolne z zastosowaniem niskich prądów (wpływa to na żywotność akumulatora). Można je ładować przy pomocy prostownika lub ładowarki.

Ze względu na specyfikę zastosowania, akumulatory głębokiego rozładowania przystosowane są do pracy w różnych, często bardzo ciężkich warunkach. Wyróżniają się więc lepszymi parametrami technicznymi niż standardowe akumulatory stosowane w samochodach. Ich konstrukcja zapewnia łatwy montaż oraz wygodne korzystanie i obsługę. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także odpornością na obciążenia cykliczne. Zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa podczas eksploatacji.

Jeśli jesteś zainteresowany akumulatorami głębokiego rozładowania np. do łodzi lub kampera, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. U nas znajdziesz odpowiedni akumulator dostosowany do konkretnych potrzeb.