Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A
Akumulatory głębokiego rozładowania Luminor

Akumulatory głębokiego rozładowania 12V – Luminor

 

Na rynku akumulatorów pojawiają się nowe marki. Jedną z nich są akumulatory głębokiego rozładowania Luminor, które od niedawna dostępne są w sklepach Dostawcy Prądu.

Luminor to włoska marka akumulatorów przemysłowych, która zadebiutowała na rynku kilka lat temu. Cechy, które wyróżniają ich produkty to jakość, zastosowane technologie, długa żywotność i niezawodność.

Obecnie w naszych sklepach dostępne są 4 popularne modele:

 • Akumulator Luminor 24XMP z płynnym elektrolitem,
 • Akumulator Luminor LDC12-100 – AGM,
 • Akumulator Luminor LDCG12-100E – żelowy,
 • Akumulator Luminor LDCG12-120E - żelowy.

 

 

 

 

Akumulator Luminor 24XMP

 

Akumulator głębokiego rozładowania z płynnym elektrolitem Luminor 24XMP

Luminor 24XMP to akumulator kwasowo-ołowiowy z płynnym elektrolitem przystosowany do pracy cyklicznej. Wykonany w technologii CaCa jest odporny na zasiarczenie i świetnie znosi głębokie rozładowanie.

Mocna i szczelna obudowa z podwójnym wiekiem, z ujściem wentylacyjnym i zabezpieczeniem przeciwiskrowym chronią przed wyciekaniem elektrolitu oraz wybuchem gazów. Akumulator jest bezobsługowy. Separatory, które wypełniają przestrzenie między płytami, opóźniają proces zasiarczenia.

Akumulator Luminor 24XMP-680 ma dwie pary terminali (czopów). Takie rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia podłączenie dodatkowego urządzenia bezpośrednio do akumulatora. Tego typu akumulator idealnie nadaje się do zastosowań marynistycznych zarówno na pokładzie małej łodzi, jak i jachtu z rozbudowanym układem elektrycznym i kombinacją akumulatorów. Świetnie sprawdzi się także jako akumulator użytkowy w kamperze, przyczepie kempingowej.

Magiczne oczko pozwala w łatwy sposób kontrolować stan naładowania akumulatora. Poręczny uchwyt ułatwia jego przenoszenie i montaż. Mocowanie B5 zapewnia stabilny montaż.

 

 

 

 

 Akumulator Luminor LDC12-100

 

akumulator AGM głębokiego rozładowania Luminor LDC12

Marka Luminor oferuje również akumulatory AGM głębokiego rozładowania. Przykładem takiego produktu jest Luminor LDC12-100.

12V akumulator LDC 12-100 został zaprojektowany do aplikacji narażonych na częste głębokie rozładowanie. Wysoką wydajność osiąga dzięki masie aktywnej opartej na specjalnej formule chemicznej, mocnej siatce i grubym płytom. Ma niski poziom samorozładowania (producent deklaruje poziom samorozładowania poniżej 3% objętości akumulatora w temperaturze 25oC).

Akumulator jest bezobsługowy, a zawory VRLA zabezpieczają przed wybuchem i neutralizują szkodliwe gazy, które powstają podczas ładowania. Szczelna obudowa i maty z włókna szklanego, szczelnie wypełniające przestrzenie między płytami, zatrzymują elektrolit wewnątrz akumulatora i zapobiegają jego wyciekaniu. Dzięki temu można go montować również w ułożeniu na jednej z bocznych ścianek. Miedziane terminale są odporne na korozję i zapewniają dobrą przewodność elektryczną. Mocna obudowa ABS jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i niskich temperatur.

 

Akumulator LDC 12-100 świetnie nadaje się do zasilania:

 • pojazdów elektrycznych i wózków golfowych,
 • podnośników platformowych, wózków widłowych,
 • systemów alarmowych, oświetlenia awaryjnego.

Znajduje też zastosowanie w marynistyce i systemach magazynowania energii takich jak instalacje fotowoltaiczne, układy solarne, magazyny energii.

 

 Akumulatory Luminor LDCG12-100E i Luminor LDCG12-120E

 

Z kolei akumulatory Luminor LDCG 12-100E i LDCG 12-120E to akumulatory żelowe głębokiego rozładowania. Przeznaczone do pracy buforowej oraz pracy cyklicznej. Sprawdzą się jako magazyny energii oraz źródła zasilania.

 

akumulator żelowy głębokiego rozładowania Luminor LDCG12 120E

Zawór regulujący ciśnienie wewnątrz akumulatora utrzymuje je na odpowiednim poziomie. W bezpieczny sposób redukuje nadmiar gazu, który powstaje w trakcie ładowania. Zżelowany elektrolit nie wycieka, co ułatwia instalację i eliminuje uszkodzenia wynikające z rozwarstwienia elektrolitu.

Wytrzymałe płyty o dużej gęstości zapewniają szybkie ładowanie i doskonałą wydajność w pracy cyklicznej w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Siatka ze stopu o wysokiej zawartości cyny oraz kute słupki zaciskowe pozbawione są porowatości, co chroni je przed korozją. Natomiast mata z włókna szklanego zapobiega opadaniu masy czynnej i zwarciom wokół krawędzi płyt. Te wszystkie elementy mają wpływ na wydłużenie żywotności baterii oraz przyczyniają się do osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Separatory klasy premium zapewniają ścisłe wypełnienie zżelowanym elektrolitem, redukują gazowanie i ułatwiają przepływ elektronów. Dzięki temu akumulator zyskuje większą moc.

Żywotność akumulatorów żelowych jest do 2 razy dłuższa niż odpowiedników AGM.

 

 Dzięki swoim zaletom żelowe akumulatory Luminor LDCG używane są w: 

 • elektrycznych samochodach turystycznych, skuterach elektrycznych,
 • elektrycznych wózkach widłowych,
 • łódkach, jachtach,
 • mobilnych urządzeniach medycznych,
 • wózkach golfowych,
 • fotowoltaice, systemach solarnych,
 • wózkach inwalidzkich i innych pojazdach dla osób niepełnosprawnych.

 

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.