Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A
Ładowarki do akumulatorów GEL Reco, Tuborg, Victron Smart

Najlepsza ładowarka do akumulatora żelowego - poradnik zakupowy

 

Akumulatory żelowe to szeroka gama produktów. Mają one różnorodne zastosowania oraz szeroki zakres pojemności (od kilku do kilkuset Ah). Dlatego znalezienie jednego idealnego urządzenia do ładowania dowolnego akumulatora żelowego może okazać się nie lada wyzwaniem. 

 

Urządzenia do ładowania akumulatorów możemy podzielić na dwa typy:

  • ładowarki,
  • prostowniki.

Prostowniki zazwyczaj używane są do ładowania akumulatorów o dużych pojemnościach np. samochodowych, akumulatorów trakcyjnych.

Jednak dzisiaj skupimy się na ładowarkach przeznaczonych do konserwacji mniejszych akumulatorów żelowych np. motocyklowych, do kosiarki, UPS itp.

 

Jak wybrać ładowarkę do akumulatora żelowego?

Akumulatory żelowe to akumulatory bezobsługowe. Charakteryzuje je szczelna obudowa oraz brak dostępu do cel. Podczas ładowania nie możemy odkręcić korków, żeby szybciej się odgazował. Dlatego do ładowania akumulatora żelowego potrzebna jest specjalna ładowarka. Taka, która będzie ładować prądem o małym natężeniu oraz będzie kontrolować przebieg procesu, a w szczególności napięcie akumulatora.

W sklepach znajdziemy wiele modeli prostowników i ładowarek. Przy wyborze urządzenia dowiedzmy się:

  • czy ma zaprogramowany tryb ładowania akumulatorów GEL,
  • akumulatory, o jakim napięciu i jakiej pojemności obsługuje,
  • jakie ma dodatkowe funkcje,
  • czy ma zabezpieczenia przed np. zwarciem, odwrotną polaryzacją itp.

Natomiast w przypadku urządzeń sterowanych manualnie dodatkowo sprawdźmy, w jakim zakresie możemy regulować parametry prądu ładowania i czy możemy zmienić je w sposób ciągły, czy skokowy.

Najbardziej przyjazne użytkownikom są ładowarki automatyczne. Wbudowany mikroprocesor monitoruje i zarządza całym procesem ładowania. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie znają się na akumulatorach i nie potrafią samodzielnie dobrać parametrów prądu ładowania.

 

Jaka ładowarka do akumulatora żelowego?

Na przestrzeni lat naładowaliśmy niejeden akumulator i korzystaliśmy z różnych urządzeń. Poniżej prezentujemy modele, które się u nas sprawdziły i cieszą się zainteresowaniem klientów.

 

reco stc10 z kablami mini

Reco STC-10 to ładowarka automatyczna z programem ładowania akumulatorów żelowych o napięciu 12V lub 24V. Zautomatyzowany proces ładowania przebiega w kilku etapach. Urządzenie najpierw diagnozuje stan akumulatora. Następnie ładuje baterię prądem o stałym natężeniu. A w końcowej fazie ładowania natężenie prądu jest stopniowo obniżane. Gdy akumulator w pełni się naładuje, ładowarka przechodzi w stan konserwacji. W tym trybie cały czas monitoruje napięcie akumulatora i gdy stwierdzi jego spadek, wówczas go podładowuje. Funkcja konserwacji jest szczególnie przydatna podczas przechowywania akumulatora poza sezonem.
Ładowarką Reco STC-10 można również ładować akumulatory kwasowo-ołowiowe pozostałych typów.

 

Tuborg TC3L

Ładowarka do akumulatorów żelowych Tuborg TC-3L posiada również funkcję ładowania akumulatorów litowo-jonowych (LiFePO4). Zakup tego nowoczesnego, zaawansowanego urządzenia ma dodatkową zaletę. Mianowicie, jeśli w przyszłości zamienimy akumulator w motocyklu na litowo-jonowy, nie będziemy musieli kupować nowej ładowarki do ich ładowania. Urządzenie samo dobiera parametry prądu ładowania do wybranego typu akumulatora. Posiada również tryb odsiarczania akumulatorów z płynnym elektrolitem i AGM. Tuborg TC-3L to wszechstronny model, który powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. 

Victron Blue Smart 12V 5A IP65 ładowarka wodoodporna i pyłoszczelna do pracy w najcięższych warunkach. Marka Victron to jeden z liderów w produkcji urządzeń do pozyskiwania i magazynowania energii. W ich asortymencie znajdują się między innymi wysokiej jakości ładowarki do akumulatorów. Inteligentny algorytm ładowania podzielony jest na 7 etapów. Ładowarka podejmie próbę ładowanie akumulatora, nawet jeśli jego napięcie wynosi 0V. Firma Victron oferuje też wiele akcesoriów, które ułatwiają korzystanie z urządzenia, pozwalają bezpiecznie i wygodnie je przechowywać, a nawet zdalnie monitorować i konfigurować parametry.

 

 

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.