Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A
Auto w zimowy poranek

Kilka rad na zimowy poranek

Radzimy, jak postępować z samochodem w zimowy poranek, aby bezpiecznie go uruchomić bez uszczerbku dla akumulatora i innych podzespołów.

Nawet najsprawniejszy diesel traci chęć do współpracy, gdy na zewnątrz panuje temperatura - 15°C, przy jeszcze niższych temperaturach odpali ten, kto się uprzedni zdążył przygotować. W benzyniakach temat jest troszkę łatwiejszy, chociaż i te przy dużych mrozach mogą odmówić posłuszeństwa.

Jak zatem odpalić auto, by mu nie zaszkodzić?

  1. Zacznij od odśnieżania karoserii, aby uruchomiony zimny silnik nie pracował zbyt długo bez obciążenia. To wbrew pozorom wcale my nie służy.
  2. Gdy jest bardzo zimno a podejrzewasz, że twój akumulator nie jest w pełni sprawny, przed rozruchem włącz na kilka sekund jakiś odbiornik prądu np. światła w celu "rozgrzania" akumulatora. W dieslach pomagają świece żarowe, które obciążają akumulator przed rozruchem.
  3. Jeśli silnik nie odpala za pierwszym razem, nie kręć rozrusznikiem za długo. Odczekaj kilkadziesiąt sekund i spróbuj ponownie. Oszczędzisz w ten sposób akumulator i rozrusznik, zwiększając również szanse na odpalenie samochodu.
  4. Czasem pomaga delikatne dodanie gazu w chwili, gdy kręcimy rozrusznikiem (nie za dużo, aby nie zalać silnika)
  5. Po uruchomieniu silnika olej dociera do wszystkich części w kilka sekund. Po tym czasie warto ruszyć, dla dobra naszego silnika. Przy kilkunastostopniowym mrozie mały silnik Diesla nie osiągnie temperatury roboczej nawet po godzinie pracy.
  6. Im bardziej zmrożone auto, tym większy powód, by pierwsze kilometry przejechać na podwyższonych obrotach np. w zakresie 2.5-3.5 tys. obr./min. Tylko w ten sposób szybko rozgrzejemy silnik i sprawimy, że zacznie działać ogrzewanie, i uzyskamy prawidłową temperaturę oleju w silniku.
  7. Nawiew, na początku niewielki, od razu po uruchomieniu silnika kierujemy na przednią szybę. Chodzi o to, aby zmrożona szyba rozgrzewała się stopniowo - inaczej szok termiczny może spowodować pęknięcie.
  8. Paliwo: w przypadku benzyny wszelkie dodatki są mniej ważne, w przypadku diesla są bardzo przydatne. Czasem decydują o tym, czy da się uruchomić silnik. Spodziewając się dużych mrozów np. -30 °C warto zatankować lepsze paliwo, lub dodać depresator (antyżel).
  9. Jeśli z jakiś powodów akumulator w naszym samochodzie jest częściowo rozładowany, warto go naładować przed zbliżającymi się mrozami. Przy dużych spadkach temperatury elektrolit (woda) w rozładowanym akumulatorze może zamarznąć! Akumulatory Poznań
  10. Pozostawiając samochód na parkingu, warto otworzyć drzwi na kilka minut, tak, aby temperatura wewnątrz auta wyrównała się z ta na zewnątrz. Unikniemy w ten sposób oblodzenia szyby, a przynajmniej je zmniejszymy.

 

źródło: AutoŚwiat

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.