Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A


Zasilacze awaryjne Kemot PROsinus to przetwornice napięcia z czystym przebiegiem sinusoidalnym i funkcją ładowania.
Można ich używać do obsługi urządzeń o napięciu znamionowym 230VAC.

W naszym sklepie dostępnych jest pięć modeli zasilaczy awaryjnych Kemot:

 • Kemot PROsinus-500,
 • Kemot PROsinus-800,
 • Kemot PROsinus-1000,
 • Kemot PROsinus-2000,
 • Kemot PROsinus-2200 (z możliwością montażu na ścianie).

Różnią się między sobą mocą znamionową. Najsłabszy z nich może zasilać urządzenia o mocy do 300W, a najmocniejszy nawet do 1600W.

Urządzenia Kemot są tak skonstruowane, że można ich używać na trzy sposoby. Jako:

 • awaryjnego źródła zasilania z funkcją ładowania akumulatora,
 • prostownika do akumulatorów,
 • przetwornicy napięcia z 12VDC na 230VAC.

 

 

Kemot Prosinus – w domu, w biurze, na działce

 Możliwe zastosowania zasilacza awaryjnego Kemot

Produkty z serii Kemot PROsinus można stosować w biurach i domach do awaryjnego zasilania urządzeń biurowych lub sprzętu AGD o niskiej mocy. A także na działkach rekreacyjnych jako przetwornice.

Aby urządzenie spełniało swoją funkcję musi być podłączone do naładowanego 12V akumulatora, który będzie źródłem prądu w awaryjnej sytuacji.

 

W gospodarstwie domowym taki zestaw najczęściej wykorzystuje się jako źródło energii elektrycznej podczas awarii zasilania z sieci energetycznej. Wtedy może on dostarczyć prąd do:

 • awaryjnego zasilania pieca c.o.,
 • urządzeń rtv (telewizory, tunery, sprzęt audio),
 • urządzeń agd (lodówki, blendery),
 • elektronarzędzi (wiertarki, szlifierki).

Natomiast w biurze, w przypadku przerwy w dostawie prądu z sieci, umożliwia dalszą pracę:

 • urządzeń biurowych np. komputera, laptopa, monitora, routera itp.
 • ładowarki do smartfona, tabletu, telefonu,
 • klimatyzatora, wentylatora elektrycznego.

Świetnie sprawdzi się jako przetwornica prądu podczas weekendowego wypadu z przyczepą kempingową lub na działkę. Zestaw, który składa się z urządzenia z serii Kemot PROsinus i odpowiednio dobranego, naładowanego akumulatora, umożliwia korzystanie z niektórych urządzeń elektrycznych np. z małej lodówki, radia, ładowarki do telefonu, czy laptopa.

 

Zasilacz awaryjny Kemot – informacje praktyczne

Opisywane urządzenia mogą ważyć od kilku do kilkunastu kilogramów. Dlatego mają mocne i wytrzymałe uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie oraz montaż.

Ledowy wyświetlacz w czytelny i przejrzysty sposób prezentuje bieżące parametry takie, jak:

 • wartość napięcia wejściowego,
 • wartość napięcia wyjściowego i częstotliwość,
 • poziom obciążenia,
 • stan naładowania akumulatora.

W zasilaczach awaryjnych Kemot wprowadzono zabezpieczenia, które mają chronić przed:

 • przeciążeniem,
 • zwarciem,
 • zbyt niskim lub zbyt wysokim napięciem.

Z racji tego, że urządzenia te można stosować w domach, biurach producent zadbał o estetyczne wykonanie obudowy. Co więcej, dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - czarne lub białe skrzynki.

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.