Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

Przełącznik akumulatorów Cyrix od Victron Energy

 

 

Inteligentny przełącznik akumulatorów Cyrix od Victron Energy to sterowany mikroprocesorem przekaźnik do dużych obciążeń. Popularnie zwany też separatorem lub izolatorem akumulatorów. Absolutne „must have” w instalacji fotowoltaicznej każdego kampera czy łodzi, która zawiera przynajmniej jeden akumulator hotelowy.

Przełącznik akumulatorów Cyrix CT 12/24V 230A Victron EnergyUrządzenie automatycznie łączy akumulatory równolegle, kiedy jeden z nich osiągnie wstępnie zadane napięcie.

Ponadto Cyrix sam wykryje napięcie systemu 12 V lub 24 V. Oprogramowanie Cyrix-CT 12/24V umożliwia:

 • łączenie i odłączanie akumulatorów zależnie od ich napięcia i przy stałym opóźnieniu,
 • monitorowanie ogólnego trendu (wzrostu lub spadku napięcia),
 • przywracanie poprzedniego działania tylko wtedy, jeśli trend zmienił się na przeciwny w pewnym okresie,
 • automatyczne wyłączenie w przypadku znacznego wzrostu temperatury i zagrożenia przegrzania styków oraz ponownego włączenia, gdy styki ostygną.

 

Przełącznik akumulatorów Cyrix, a odłącznik diodowy

 

Przełącznik akumulatorów Cyrix stanowi doskonałą alternatywę dla odłączników diodowych. W przypadku odłączników diodowych zamieszczenie izolatora w okablowaniu pomiędzy alternatorem a bateriami spowoduje nieznaczne ograniczenie napięcia ładowania. W wyniku tego baterie nie będą w pełni naładowane oraz mogą przedwcześnie się zestarzeć. Natomiast w przełącznikach Cyrix praktycznie nie ma strat napięcia. To sprawia, że napięcie wyjściowe alternatorów lub ładowarek nie wymaga zwiększania.

 

Przełączenie manualne w sytuacji awaryjnej

 

Automatyczne działanie przełącznika akumulatorów jest bardzo wygodną funkcją. Użytkownik zyskuje dzięki temu więcej czasu i poczucie bezpieczeństwa. Nie musi pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu naładowania baterii i jej podładowywaniu, ponieważ urządzenie robi to za niego. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy manualna zmiana ustawień jest konieczna. Taka funkcja jest niezwykle ważna i pomocna w sytuacji awaryjnej, gdy akumulator rozruchowy jest rozładowany lub uszkodzony.

Przełącznik Cyrix daje taką możliwość. Można go:

 • włączyć przyciskiem (pozostaje włączony przez 30 sekund),
 • przełącznikiem w celu ręcznego, równoległego połączenia akumulatorów.

 

Cyrix występuje w różnych wariantach w zależności od:

 • ciągłego natężenia prądu: 120 A, 230 A oraz 400 A,
 • napięcia prądu: 12V/24V lub 24V/48V,
 • rodzaju obsługiwanego akumulatora:
  Cyrix CT przeznaczony jest do obsługi akumulatorów kwasowo-ołowiowych klasycznych, AGM;
  Cyrix Li CT dedykowany jest do akumulatorów wyprodukowanych w technologii litowej.

 

W naszym sklepie internetowym oferujemy separatory akumulatorów  Cyrix CT 12/24V 120A oraz Cyrix CT 12/24V 320A.

 

Schemat podłączenia przełącznika Cyrix w kamperze.

 

Poniżej przykładowy schemat zastosowania Cyrixa w połączeniu z regulatorem instalacji fotowoltaicznej, który jest coraz częściej stosowany w kamperach.

 

przełącznik Cyrix CT Victron Energy- przykładowy schemat podłączenia w instalacji fotowoltaicznej w kamperze

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.