Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A
akumulatory do wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta, schodołazu

Postęp cywilizacyjny i technologiczny sprawiają, że średnia wieku człowieka wydłuża się. Nowe osiągnięcia medyczne, służą podtrzymaniu pacjenta przy życiu. Niestety nie zawsze pozwalają zachować sprawność fizyczną. Dlatego też coraz więcej osób korzysta z urządzeń dla niepełnosprawnych. Umożliwiają one funkcjonowanie w życiu codziennym. A osobom, które sprawują opiekę nad niepełnosprawnymi, ułatwiają to zadanie. Mamy tu na myśli takie sprzęty, jak:

 • elektryczne wózki inwalidzkie,
 • skutery elektryczne dla niepełnosprawnych,
 • schodołazy,
 • podnośniki transportowo-kąpielowe, zwane w skrócie podnośnikami pacjenta.

Wymienione powyżej urządzenia pomagają w przemieszczaniu się. Dlatego zasilane są akumulatorami. Akumulatory, tak samo, jak i inne podzespoły, zużywają się. Gdy trzeba będzie je wymienić, wówczas musisz wiedzieć, gdzie kupić akumulator oraz jaki wybrać?Gdzie kupić akumulator do wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta, schodołazu?

Akumulator do wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta lub schodołazu możesz kupić w niektórych sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Z pewnością kupisz je w dobrym sklepie z akumulatorami, który oferuje wiele marek i modeli akumulatorów. Sprzedawcy pomogą wybrać takie baterie, którymi z powodzeniem zastąpisz części z pierwszego montażu fabrycznego. W profesjonalnym sklepie z akumulatorami znajdziesz produkty w różnych stawkach cenowych. To pozwala dopasować akumulator do indywidualnych potrzeb i budżetu. Doświadczeni sprzedawcy pomogą każdemu klientowi dobrać odpowiedni produkt.

Takie sklepy oferują też akcesoria do akumulatorów. Przyrządy takie, jak: mierniki, wskaźniki naładowania, ładowarki umożliwiają kontrolę stanu akumulatora i jego konserwację.

Jeśli masz pytania dotyczące produktu lub jego użytkowania, sprzedawcy są zawsze gotowi do pomocy. Jeśli chcesz kupić akumulator do wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta, schodołazu skontaktuj się z nami i poznaj nasz asortyment.Jaki akumulator do wózka inwalidzkiego, schodołazu, podnośnika pacjenta?

akumulator do wózka inwalidzkiego

W elektrycznych wózkach inwalidzkich zazwyczaj używane są akumulatory żelowe lub AGM. Do zalet tych akumulatorów zaliczamy to, że:

 • są przystosowane do pracy cyklicznej,
 • nie wycieka z nich elektrolit,
 • nie trzeba uzupełniać w nich elektrolitu,
 • szybko się ładują,
 • ich obsługa sprowadza się do okresowego ładowania.

Akumulatory żelowe i AGM doskonale znoszą wielokrotnie powtarzające się rozładowywanie i ponowne ładowanie. Mogą przepracować w ten sposób kilkaset cykli. Akumulatory żelowe (GEL) lub AGM zasilają też schodołazy i podnośniki pacjenta.

Szukając akumulatora warto też zapoznać się z ofertą akumulatorów LiFePO4. Wśród nich znajdziemy również modele pasujące do pojazdów dla niepełnosprawnych. Akumulatory litowo-jonowe są dużo lżejsze (nawet o 60%) od kwasowo-ołowiowych odpowiedników o zbliżonej pojemności. Nie wyciekają. Ich żywotność jest kilkukrotnie dłuższa od odpowiedników wyprodukowanych w technologii AGM lub GEL. Żywotność akumulatora litowo-jonowego określana jest do nawet 4000 cykli. Niestety są to droższe produkty. Jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej i przeliczymy cenę baterii na potencjalną liczbę cykli, które mogą przepracować, może okazać się, że zakup akumulatora litowo-jonowego będzie korzystną opcją. Pamiętajmy też o tym, że do ich ładowania musimy użyć specjalnej ładowarki lub prostownika przeznaczonych do ładowania akumulatorów LiFePO4. Dlatego decydując się na taki zakup musimy uwzględnić w nim dodatkowy wydatek na zakup odpowiedniej ładowarki lub prostownika, jeśli ich nie posiadamy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje akumulatorów, które mogą być użyte do zasilania urządzeń i pojazdów dla osób niepełnosprawnych. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z producentem lub sprzedawcą odpowiedniego urządzenia. Oni na pewno będą w stanie określić, jaki typ akumulatora jest potrzebny do Twojego urządzenia.akumulatory do schodołazu


To jaki akumulator do wózka inwalidzkiego, schodołazu będzie pasował zależy od parametrów urządzenia. Dlatego, aby dobrze go dopasować, na początek musisz je ustalić. Potrzebne informacje znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia. Jeśli jej nie masz, bo na przykład kupiłeś używany sprzęt, wtedy najlepiej jest zasięgnąć informacji u dystrybutora sprzętu danej marki.

Możesz też wymontować akumulator i spisać z niego potrzebne dane lub udać się z nim do sklepu. Wtedy sprzedawca, pomoże wybrać odpowiedni model.Na co zwrócić uwagę podczas zakupu akumulatora |Parametry

Jak zmierzyć wymiary akumulatora Kupienie oryginalnych części konkretnej marki nie zawsze jest możliwe. Jednak z powodzeniem można je zastąpić akumulatorami innych producentów. Wystarczy dobrze dobrać ich parametry. Zanim zaczniesz szukać akumulatora do elektrycznego wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta lub schodołazu, musisz sprawdzić:

 • Ile akumulatorów zasila twoje urządzenie?
 • Jakie mają napięcie i pojemność?
 • Jakie są ich wymiary: długość, szerokość, wysokość?
 • W jaki sposób są mocowane? Za pomocą śrub czy wsuwek?
W schodołazach, podnośnikach pacjenta i wózkach inwalidzkich często montowane są dwa akumulatory 12V. Choć zdarzają się też modele z jedną baterią.

Różne urządzenia wymagają akumulatorów o różnych pojemnościach. W schodołazach i podnośnikach ta wielkość waha się od 2,9Ah do 26Ah. Natomiast w wózkach inwalidzkich i skuterach elektrycznych dla niepełnosprawnych spotkamy większe i cięższe akumulatory o pojemnościach od 33Ah do nawet 80Ah. Duża pojemność akumulatora z jednej strony zapewnia dłuższy czas działania sprzętu, czy możliwość pokonywania większych odległości. Z drugiej strony, im większa pojemność, tym więcej czasu potrzeba na jego naładowanie.


akumulator tuborg TP12-50 Podczas zakupu akumulatora do wózka inwalidzkiego lub skutera elektrycznego upewnij się, że rodzaj i wymiary są odpowiednie dla Twojego sprzętu. Sprawdź też pojemności i napięcie baterii. Te informacje znajdziesz na opakowaniu lub etykiecie akumulatora.

Przed zainstalowaniem nowego akumulatora zapoznaj się ze wszystkimi ostrzeżeniami producenta. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia sprzętu i innych niebezpieczeństw. Upewnij się, czy masz odpowiedni typ akumulatora, który jest bezpieczny i zgodny z wymaganiami producenta Twojego urządzenia.

Przed zakupem przeanalizuj dostępne opcje, aby mieć pewność, że otrzymany produkt jest odpowiednio dopasowany do sprzętu. Jeśli masz taką możliwość, poproś o opinię ekspertów lub zasięgnij porady specjalisty, ponieważ mają oni odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.