Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

Porady eksperta

Potrzebujesz nowego akumulatora, ale nie wiesz jaki wybrać? A może musisz go naładować, i nie wiesz jak się do tego zabrać? Jeśli tak, to ten dział jest właśnie dla ciebie. Te i wiele innych ciekawych artykułów dotyczących akumulatorów, prostowników i przetwornic napięcia.

poradnik eksperta kata

ładowarki do akumulatorów żelowych Reco, Tuborg, Victron Smart

Najlepsza ładowarka do akumulatora żelowego - poradnik zakupowy

 

Akumulatory żelowe to szeroka gama produktów. Mają one różnorodne zastosowania oraz szeroki zakres pojemności (od kilku do kilkuset Ah). Dlatego znalezienie jednego idealnego urządzenia do ładowania dowolnego akumulatora żelowego może okazać się nie lada wyzwaniem. 

akumulatory do wózka inwalidzkiego, podnośnika pacjenta, schodołazu

Postęp cywilizacyjny i technologiczny sprawiają, że średnia wieku człowieka wydłuża się. Nowe osiągnięcia medyczne, służą podtrzymaniu pacjenta przy życiu. Niestety nie zawsze pozwalają zachować sprawność fizyczną. Dlatego też coraz więcej osób korzysta z urządzeń dla niepełnosprawnych. Umożliwiają one funkcjonowanie w życiu codziennym. A osobom, które sprawują opiekę nad niepełnosprawnymi, ułatwiają to zadanie. Mamy tu na myśli takie sprzęty, jak:

  • elektryczne wózki inwalidzkie,
  • skutery elektryczne dla niepełnosprawnych,
  • schodołazy,
  • podnośniki transportowo-kąpielowe, zwane w skrócie podnośnikami pacjenta.

Wymienione powyżej urządzenia pomagają w przemieszczaniu się. Dlatego zasilane są akumulatorami. Akumulatory, tak samo, jak i inne podzespoły, zużywają się. Gdy trzeba będzie je wymienić, wówczas musisz wiedzieć, gdzie kupić akumulator oraz jaki wybrać?

akumulatory do alarmow

 

Kilka porad jak dobrać akumulator do alarmu

 

W hierarchii pięciu kluczowych potrzeb człowieka już na drugim miejscu znajduje się potrzeba bezpieczeństwa. Zaspokojenie jej pozwala człowiekowi na dalszy prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w społeczeństwie. Coraz trudniej czuć się bezpiecznie w dzisiejszych czasach. Dlatego podejmujemy różne kroki, żeby ochronić się przed zagrożeniami w naszym otoczeniu. Jednym z takich działań jest inwestycja w systemy alarmowe, które pozwalają chronić nasze mienie. Dawniej były one rzadko stosowane. Można je było spotkać głównie w ważnych instytucjach, czy strategicznych obiektach. Obecnie są powszechnie używane w pojazdach, domach, mieszkaniach, biurach, firmach, sklepach. Niezawodne działanie tych systemów jest uzależnione od ciągłej dostawy prądu. Niemałym problemem są przerwy w dostawach spowodowane planowym wyłączeniem lub awarią sieci energetycznej. Rozwiązaniem tego problemu jest akumulator do alarmu.

przetwornica napięcia IPS 3000

Przetwornica

Zawsze, gdy występuje przerwa w dostawie prądu, odczuwamy swoisty dyskomfort w naszym codziennym funkcjonowaniu. Brak światła, ogrzewania w zimie czy chłodzenia w lecie to tylko niektóre z powodów. Jeśli taka sytuacja trwa kilkanaście minut, nie stanowi to większego problemu. Jednak kiedy przerwa w dostawie prądu ciągnie się godzinami, staje się to uciążliwe. W wielu przypadkach możemy złagodzić jej skutki, nawet jeśli zdarzy się ona niespodziewanie. Wystarczy tylko wcześniej odpowiednio przygotować się na taką ewentualność. Łatwo poradzimy sobie z brakiem światła. Tutaj wystarczy najzwyklejsza świeca lub latarka. Trudniej poradzić sobie z brakiem ogrzewania, roztapiającymi się zapasami w zamrażarce, czy rozładowaną baterią w telefonie, laptopie itp. W takich sytuacjach przydadzą się przetwornica napięcia z akumulatorem lub zwykły powerbank. 

 

Quad oraz skuter

Akumulator do skutera, quada – jaki wybrać?

 

Skuter to coraz bardziej popularny środek transportu. Sprawdza się zarówno w miejskim tłoku, jak i na podmiejskich drogach. Umożliwia szybszy przejazd przez zakorkowane miasto. W rejonach pozbawionych komunikacji publicznej umożliwia dojazd do pracy, na uczelnię, czy na zakupy. Koszt paliwa i utrzymania skutera jest dużo mniejszy niż samochodu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się skutery elektryczne. Wpisują się one w trend niskiej emisji CO2, ponieważ nie produkują spalin. Ponadto można je ładować prądem z przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Wówczas stają się bardzo ekonomicznym i ekologicznym środkiem transportu.

 

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.