Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A
To warto wiedzieć o akumulatorach trakcyjnych

Akumulatory trakcyjne to akumulatory głębokiego rozładowania, które charakteryzuje duża pojemność (nawet do 420Ah). Najczęściej stosowane są w

wózkach widłowych, maszynach czyszczących, podnośnikach koszowych, wózkach golfowych. Można też wykorzystać je jako magazyny energii w systemach solarnych i fotowoltaicznych. Produkowane są w technologii kwasowo-ołowiowej oraz litowo-jonowej. W sprzedaży dostępne są w różnych napięciach od 6V do nawet 80V.

 

 

Akumulatory trakcyjne - kluczowe informacje

 

W przypadku akumulatorów trakcyjnych z płynnym elektrolitem częste rozładowywanie i ładowanie powoduje ubywanie elektrolitu. Aby ułatwić sobie codzienną obsługę baterii trakcyjnych, można wyposażyć je dodatkowo w system uzupełniania wody oraz czujnik poziomu elektrolitu.

Natomiast, aby przyspieszyć ładowanie baterii, można skorzystać z systemu cyrkulacji elektrolitu. Wymuszone mieszanie się elektrolitu sprawia, że ma on niższą temperaturę, a akumulator równomiernie się ładuje. Krótszy czas ładowania to oszczędność energii i obniżenie kosztów eksploatacji.

Natomiast akumulatory trakcyjne żelowe, AGM nie wymagają obsługi związanej z uzupełnianiem poziomu elektrolitu. To gwarantuje oszczędność czasu i wysoką efektywność. Dobrze sprawdzają się w pracy w magazynach i zakładach produkcyjnych.

Duża pojemność baterii trakcyjnych produkowanych w technologii ołowiowo-kwasowej sprawia, że ich żywotność wynosi kilkaset cykli. Niestety są przy tym bardzo ciężkie.

Z kolei akumulatory trakcyjne litowo-jonowe są dużo lżejsze, a ich żywotność określana jest na kilka tysięcy cykli (nawet do 6000 cykli). System BMS chroni akumulator przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, zwarciem i przegrzaniem.

 

Poznaj naszą aktualną ofertę akumulatorów trakcyjnych

Zadzwoń już dziś tel. 504 184 946