Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

Magazyny energii Breeze – nowoczesny sposób przechowywania i wykorzystywania energii

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz przechowywać i wykorzystywać energię w sposób innowacyjny i ekologiczny, to dobrze trafiłeś. Odkryj tajemnice efektywnego gromadzenia energii w jednym miejscu oraz dowiedz się, jak magazyny energii Breeze rewolucjonizują branżę energetyczną. Czas odkryć nowy wymiar przechowywania energii.

 

 

Co to są magazyny energii Breeze?

 

Akumar dystrybutor magazynów energii BreezeMagazyny energii Breeze to jedna z nowości, która pojawiła się w ofercie Dostawców Prądu. To nowoczesny sposób przechowywania i wykorzystywania energii. A w zasadzie system umożliwiający efektywne zarządzanie jej zasobami. Zbudowany z modułów daje wiele możliwości rozbudowy instalacji i modyfikacji adekwatnie do zmieniających się potrzeb użytkownika. Ich producentem jest polska firma Breeze Energies.

 

Jak działa technologia magazynów energii Breeze?

W prostych słowach można powiedzieć tak: magazyn energii zbiera prąd, kiedy nie ma go gdzie przesłać. A następnie oddaje ten prąd, kiedy jest najbardziej potrzebny.

System magazynowania energii Breeze to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia gromadzenie i przechowywanie energii elektrycznej w celu późniejszego wykorzystania. Kumuluje on nadmiar pozyskanej energii i oddaje ją do użytku w momencie, gdy jest najbardziej potrzebna.

Konstrukcja banków energii Breeze opiera się na wydajnych i trwałych akumulatorach litowo-jonowych LiFePO4 o dużej pojemności. Ich prawidłową pracą zarządza system BMS, który monitoruje na bieżąco kondycję poszczególnych ogniw i wyrównuje napięcie między nimi.

Magazyny te wykorzystują akumulatory litowo-jonowe, aby zapewnić optymalne działanie systemu. Tego typu akumulatory zaprojektowane są do pracy cyklicznej. Firma Breeze Energies gwarantuje, że ich urządzenia mogą przepracować nawet do 6000 cykli (przy zachowaniu właściwych warunków montażu i eksploatacji). Jest to ogromna liczba w porównaniu z bateriami żelowymi, których żywotność szacowana jest na poziomie zaledwie kilkuset cykli.

Akumulatory Breeze Ion występują w trzech wariantach napięcia 12V, 24V i 48V o mocy od 0,75 kWh do 2,5 kWh. Dzięki tej różnorodności można zaprojektować rozwiązanie idealnie wpasowujące się w potrzeby klienta i jeszcze lepiej zarządzać produkcją oraz zużyciem prądu.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia zdalne monitorowanie pracy akumulatorów w aplikacji iOS/Android, Smart Home.

 

Skalowanie systemu magazynowania energii

Systemy zarządzania zasobami energii Breeze są elastyczne i skalowalne. Przy użyciu prostego urządzenia Connect Box Breeze można łączyć ze sobą kolejne akumulatory i rozbudowywać magazyn. To pozwala zwiększać moc instalacji i dostosować pojemność magazynu do indywidualnych potrzeb klienta.

Dodatkową zaletą tego systemu jest możliwość podzielenia dużej inwestycji na etapy. W początkowej fazie można zbudować mniejszy magazyn, który będzie stanowił bazę do dalszej rozbudowy. A następnie w miarę rozwoju i możliwości dodawać kolejne segmenty.

Dzięki swojej zaawansowanej technologii i niezwykłej efektywności takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w gospodarstwach domowych i firmach. Przyjrzyjmy się im bliżej i odkryjmy razem ich ogromny potencjał.

 

breeze banki energii

 

 

Zalety korzystania z magazynów energii

Korzystanie z magazynów energii to świetny sposób na je gromadzenie i gospodarne wykorzystywanie. Dzięki nim możemy przechowywać nadwyżki energii, która jest produkowana w okresach niskiego zapotrzebowania. Co więcej, magazyny energii mogą także pomagać w obniżeniu rachunków za energię elektryczną - zarabiamy bowiem na nadwyżkach wyprodukowanych przez instalację PV!

Wszystkie te cechy sprawiają, że banki energii są idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających instalacje fotowoltaiczne lub innego rodzaju odnawialne źródła energii.

 

Wykorzystanie energii odnawialnej

Magazyny energetyczne pozwalają nam korzystać z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna czy wiatrowa, nawet gdy warunki atmosferyczne nie są idealne. Bardzo dobrze sprawdzają się jako systemy buforowe dla elektrowni czerpiących z odnawialnych źródeł energii. Pomagają równomiernie dystrybuować moc generowaną przez panele słoneczne czy turbiny wiatrowe.

Dzięki nim możemy maksymalnie wykorzystać odnawialne źródła energii, co pozytywnie wpływa na nasze środowisko. To ekologiczne rozwiązanie, które pomaga redukować emisję gazów cieplarnianych i chronić środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

 

Niezależność energetyczna. Dostęp do energii poza siecią.

 

Magazyn energii Breeze dla domu lub firmyWłasna instalacja fotowoltaiczna off-grid i bank energii , to większa niezależność energetyczna. Takie rozwiązanie daje dostęp do prądu w sytuacji, gdy nie ma możliwości podłączenia do sieci energetycznej lub jego koszt przekracza możliwości inwestora. Coraz częściej możemy spotkać je na działkach rekreacyjnych. A także w kamperach i przyczepach kempingowych.

To także alternatywa dla spalinowych generatorów prądu. Instalacja off-grid jest cicha, nie wytwarza trujących spalin, a koszt jej eksploatacji nie zależy od zmieniających się cen paliwa.

Natomiast w instalacji hybrydowej zastosowanie magazynów energii pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się potrzeb energetycznych bez konieczności polegania tylko na tradycyjnej sieci elektroenergetycznej.

 

Zasilanie awaryjne

Magazyn energii to również sposób na przetrwanie podczas awarii sieci energetycznej. W przypadku awarii zasilania zapewnia ciągłość dostaw prądu dla naszych domów lub firm.

 

Oszczędność finansowa

Oszczędność finansowa to kolejny atut oferowany przez te urządzenia. Długoterminowa perspektywa ich stosowania przynosi realne korzyści dla portfela użytkownika. Obniża koszty zakupu prądu z zewnętrznych źródeł. Magazyny energii pozwalają na gromadzenie energii w okresach, gdy jest ona tańsza. A następnie wykorzystywanie jej wtedy, gdy ceny są wyższe. Ważnym aspektem funkcjonowania tych urządzeń jest również ich trwałość i niezawodność. Dzięki zaawansowanej technologii LiFePO4 mamy gwarancję długiej żywotności baterii. A także minimalnych strat energii podczas cykli ładowania i rozładowywania.

 

Przyszłość magazynowania energii - rola magazynów energii

Magazyny energii to dziedzina, która będzie się rozwijać. Potrzeby energetyczne rosną, natomiast nieodnawialne zasoby się kurczą. Z kolei korzystanie z odnawialnych źródeł uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Dlatego, aby zapewnić ciągły dostęp do prądu potrzebne będą coraz większe jego zapasy.

Bank energii to nowoczesne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw tym potrzebom. To gotowe rozwiązanie, które zapewnia efektywność energetyczną oraz oszczędność.

Magazyny Energii Breeze to inwestycja przyszłościowa dla osób dbających o środowisko naturalne oraz swój budżet domowy. Zapewniają one oszczędności finansowe. A także większą kontrolę nad zużyciem energii elektrycznej oraz ograniczają emisję szkodliwych gazów. To również sposób na zdobycie niezależności energetycznej. Dowiedz się więcej o firmie Breeze Energies.

 

 

 

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.