Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

A A A

W czerwcu powoli rozkręca się sezon urlopowy. Jeśli do miejsca wakacyjnego wypoczynku wybieramy się samochodem, pomyślmy, jak przygotować auto na wyjazd.

 

Przygotować auto do podróży - co i jak?

Sprawny pojazd to jeden z kluczowych elementów udanego wyjazdu. Dlatego przed wybraniem się w podróż, warto sprawdzić, w jakim stanie jest samochód.

Można to zrobić samodzielnie lub odwiedzić warsztat samochodowy i poprosić o fachowy przegląd. Mechanik sprawdzi, czy poszczególne układy są sprawne. A także czy poziom oleju silnikowego i innych płynów jest odpowiedni oraz w jakim stanie są opony.

Z racji tego, że działamy w branży akumulatorowej, radzimy szczególną uwagę zwrócić na stan akumulatora. W sklepach Dostawcy Prądu za darmo sprawdzimy akumulator oraz układ ładowania w Twoim pojeździe. Nasi sprzedawcy przy użyciu profesjonalnych mierników zmierzą poziom naładowania akumulatora, wykonają test pod obciążeniem. A także sprawdzą, w jakim stanie są klemy i czy nie ma widocznych wycieków. Jeśli zauważą jakieś nieprawidłowości, poradzą jak je usunąć.

 

Co zabrać w podróż samochodem?

Jak już wielokrotnie pisaliśmy upały i wysokie temperatury mogą spowodować rozładowanie akumulatora. Długi postój samochodu w skwarze może przyspieszyć rozładowanie baterii samochodowej. Aby nie psuć sobie mile spędzonego dnia problemem z uruchomieniem silnika w aucie, na wszelki wypadek zabierz ze sobą kable rozruchowe, urządzenie rozruchowe lub prostownik samochodowy. Zanim wyjedziesz, koniecznie przeczytaj jak dbać o akumulator w upale.