Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Dostawcy prądu - baner
Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

Tester akumulatorów RECO BT6

Osoby pracujące w branży motoryzacyjnej korzystają z wielu mierników, testerów i przyrządów diagnostycznych. Używają ich między innymi: elektrycy, mechanicy, dystrybutorzy i producenci akumulatorów. Takie urządzenia przydają się również w przydomowym garażu. Dzięki nim można wykonać wiele diagnostycznych pomiarów. Urządzenie Reco BT6 to wielofunkcyjny tester akumulatorów. Przeznaczony jest do diagnostyki akumulatorów oraz podstawowych parametrów instalacji elektrycznej w pojazdach. O jego popularności decydują dodatkowe funkcje, ułatwiające interpretację pomiarów.

 

Zalety miernika RECO BT6

Opakowanie testera RECOBT6 colorful box

To miernik, który pozwala w nowoczesny i wygodny sposób przetestować akumulator oraz instalację elektryczną pojazdu. Przeznaczony jest do wykonywania pomiarów dla akumulatorów 6V oraz 12V montowanych w samochodach lub motocyklach. Przyrząd umożliwia szybki i dokładny pomiar parametrów. Dzięki nim można określić stan akumulatora, układu rozruchowego oraz układu ładowania. Tester uruchamia się samoczynnie po podłączeniu do badanego akumulatora i z niego jest zasilany. Nie trzeba się martwić o wymianę baterii, bo nie są one potrzebne, żeby urządzenie działało.

Reco BT6 umożliwia testowanie akumulatora, gdy jest odłączony lub gdy jest wpięty do instalacji elektrycznej pojazdu. Miernik ma wbudowaną funkcję ochrony przed odwrotną polaryzacją. Omyłkowe odwrotne podłączenie nie uszkodzi testera, akumulatora ani instalacji elektrycznej pojazdu. Urządzenie działa poprawnie w temperaturach od 0oC do 50oC. Jego obsługa jest intuicyjna. Menu w języku polskim dodatkowo ułatwia korzystanie z funkcji testera. W zestawie znajduje się wygodna saszetka do przechowywania testera. Przyrząd zajmuje mało miejsca, ponieważ jest nie większy od dłoni.

 

Jakie akumulatory można badać przy pomocy testera RECO BT6?

Miernik przeznaczony jest do diagnozowania akumulatorów samochodowych oraz motocyklowych 6V lub 12V wyprodukowanych w technologiach:

 • ołowiowo-kwasowej,
 • AGM z płaskimi płytami,
 • AGM ze spiralnymi płytami,
 • GEL,
 • EFB.

Oprócz typu akumulatora można wybrać odpowiedni dla niego standard pomiarowy. Możliwe jest wykonanie testu według wybranej z międzynarodowych norm: CCA, BCI, CA, MCA, JIS, DIN, EN, IEC, SAE.

 

Funkcje testera RECO BT6

Prezentowany miernik posiada wiele użytecznych funkcji. Dzięki temu urządzeniu możemy wykonać 3 rodzaje badań:

 • test akumulatora,
 • test rozruchu,
 • test ładowania.

Uzyskanie prawidłowego wyniku pomiaru zależy od dokładnego określenia cech sprawdzanego akumulatora. Po pierwsze trzeba wybrać w menu czy jest to akumulator samochodowy, czy motocyklowy. Po drugie określić czy akumulator jest w pojeździe, czy poza nim. Po trzecie podać typ akumulatora. A także wskazać normę według, której chcemy testować akumulator. Wyniki prezentowane są na wyświetlaczu LCD w postaci danych liczbowych oraz w formie wykresu.

Podłączony do akumulatora tester Reco BT6
Test akumulatora

Ta funkcja pozwala zdiagnozować stan zużycia akumulatora oraz rzeczywistą wartość prądu rozruchowego. Tester informuje użytkownika, czy:

bateria jest dobra,

wymaga podładowania,

należy ją wymienić ze względu na zużycie lub uszkodzenie wewnętrzne.

 

Test rozruchu

W tym badaniu testowany jest spadek napięcia instalacji elektrycznej w czasie rozruchu silnika. Umożliwia zdiagnozowanie ewentualnych usterek układu rozruchowego pojazdu.

Test ładowania

W teście ładowania sprawdzany i analizowany jest układ ładowania. Dokładnie badane jest napięcie wyjściowe alternatora i diody alternatora. Niewłaściwe działanie tych elementów może powodować przeładowanie lub niepełne naładowanie akumulatora. To z kolei może uszkodzić akumulator i skrócić jego żywotność.

 

Dla kogo przeznaczony jest tester RECO BT6?

Miernik Reco przeznaczony jest do użytku profesjonalnego oraz prywatnego. Szczególnie polecany jest:

 • dystrybutorom akumulatorów samochodowych,
 • warsztatom samochodowym,
 • stacjom obsługi pojazdów, serwisom,
 • producentom związanym z przemysłem motoryzacyjnym,
 • fabrykom akumulatorów samochodowych,
 • ośrodkom edukacyjnym.

 

Wydruk wyników pomiarów

Ze strony internetowej producenta mierników Reco można pobrać oprogramowanie. Umożliwia ono wydruk przeprowadzonych pomiarów oraz raportów z testów. Za jego pośrednictwem można też zaktualizować urządzenie. Oprogramowanie trzeba zainstalować w komputerze z systemem Windows (XP, Win7, Win8, Win10). Miernik należy połączyć z komputerem za pomocą kabla USB. Kabel jest częścią zestawu. Urządzenie jest gotowe, żeby przesłać dane do wydruku. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie.

 

Mierniki RecoBT6 dostępne są w sklepach sieci Dostawcy Prądu oraz w naszym sklepie internetowym sklep.prostowniki-akumulatory.pl

 

 

 

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Sklep z akumulatorami

Nasz sklep z akumulatorami oferuje dostęp do produktów najlepszych marek, takich jak Tuborg, Duracell, Optima, Varta, Bosch, Centra, Yuassa, Exide, Fullriver czy Odyssey. Stawiamy na odporność, solidność i wysoką jakość, dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wszystkie oferowane przez nas produkty są nowoczesne i wyróżniają się długą żywotnością, dlatego mamy pewność, że proponujemy naszym klientom tylko to, co najlepsze. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i parametrami, za to spełniają normy bezpieczeństwa i ekologii, a także posiadają niezbędne certyfikaty. Kupisz u nas m.in. akumulatory samochodowe, motocyklowe, do aut ciężarowych, łodzi, pojazdów zabytkowych, maszyn czyszczących, budowlanych, paneli fotowoltaicznych, kosiarek, maszyn rolniczych czy podnośników koszowych. Oferujemy również akumulatory do kamperów oraz trakcyjne do pojazdów elektrycznych. A to wszystko dostępne online oraz w sieci naszych sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

 

Sieć sklepów z akumulatorami

W całej Polsce posiadamy dwadzieścia cztery oddziały i nieustannie się rozwijamy. Nasz sklep z akumulatorami znajdziesz nie tylko w Warszawie w dzielnicy Bemowo czy Włochy, ale również w takich miastach jak Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Toruń, Szczecin, Kalisz, Konin czy Leszno. W każdym punkcie pracują wykwalifikowane osoby, które służą doradztwem, fachową opinią oraz pomocą. Posiadają niezbędną wiedzę z zakresu motoryzacji, dzięki czemu są w stanie dobrać odpowiedni produkt do potrzeb każdego klienta.

Akumulatory do motocykli marek Tuborg i Fullbat to jedynie część naszej bogatej oferty, ponieważ posiadamy największy wybór baterii do dwukołowców na polskim rynku. Znajdziesz u nas również sprzęty Yuasa, Exide oraz Varta. W ofercie mamy również prostowniki, testery akumulatorów, przewody rozruchowe oraz urządzenia rozruchowe (booster), ładowarki do akumulatorów, przetwornice napięcia. Na wszystkie produkty zapewniamy możliwie najdłuższy okres gwarancji, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości. W każdym momencie możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, gdzie czekają na Ciebie wykwalifikowani pracownicy, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania.