Pn-Pt: 8-19 Sb: 9-14 Masz pytania? Zadzwoń telefon icon min+48 883 712 812 61 628 21 03

Previous Next Play Pause
1
loading...
  Aktualności firmowe
  Poradnik eksperta
  Polecane Produkty
A A A

RECO STC-10 NOWOŚĆ WŚRÓD ŁADOWAREK 

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy produkt marki Reco. Ładowarkę Reco STC-10. To nie przypadek, że pojawia się w naszej ofercie na jesieni. Zima za pasem, więc pora pomyśleć o tym, jak zadbać o akumulator? Co zrobić, żeby nie rozładował się w najmniej odpowiednim momencie? Jest to szczególnie ważne zagadnienie w obecnej sytuacji. Wielu z nas ma możliwość pracy w domowym zaciszu, a przez to rzadziej korzysta z samochodu. Akumulator w pojeździe jest przez to bardziej narażony na rozładowanie. Dotyczy to szczególnie samochodów z bogatym dodatkowym wyposażeniem elektronicznym.  Sporadyczne przejazdy na krótkich dystansach niestety nie wystarczą, aby właściwie podładować akumulator. Inteligenta automatyczna ładowarka Reco STC-10 do akumulatorów kwasowo-ołowiowych staje się naszym sprzymierzeńcem w tej sytuacji. Urządzenie to, oprócz funkcji ładowania, posiada także program konserwacji akumulatora oraz program podtrzymania napięcia. Więcej o tym za chwilę.

 

 

Dla kogo prostownik Reco STC-10?inteligentna automatyczna ładowarka Reco STC10

Prezentowana ładowarka przeznaczona jest do użytku prywatnego, niekomercyjnego. Jest prosta w obsłudze. Można nią ładować wyłącznie akumulatory kwasowo-ołowiowe o napięciu: 12V lub 24V. Zaliczają się do nich akumulatory wyprodukowane w technologii:

  • AGM,
  • GEL,
  • EFB,
  • kwasowe z ciekłym elektrolitem.

 

Zalety ładowarki samochodowej Reco STC-10

Jest to inteligentne urządzenie, które samo steruje procesem ładowania akumulatora. Posiada następujące zautomatyzowane funkcje:

  • diagnostyczną,
  • ładowania,
  • podtrzymywania napięcia,
  • konserwacji.

Jest niewielkich rozmiarów, dzięki temu łatwo je przechować. Użyte do jego budowy podzespoły cechuje duża sprawność oraz odporność na przeciążenia. Spełnia kryteria normy IP65. Ładowarka jest przystosowana do pracy w zakresie temperatur od -10oC do +40oC. Sam proces ładowania został podzielony na cztery etapy.

Etap pierwszy. Diagnostyka akumulatora.

Po prawidłowym podłączeniu urządzenia do prądu oraz do akumulatora ładowarka automatycznie rozpoznaje, czy jest to akumulator 12V, czy 24V. Zapala odpowiadającą mu diodę.

W przypadku baterii głęboko rozładowanej (nawet do 4,5V) urządzenie ładuje akumulator w specjalnym trybie. Jest to sterowana automatycznie próba przywrócenia sprawności akumulatora. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu naładowania ładowarka przechodzi w tryb normalnego ładowania.

Etap drugi. Ładowanie tzw. bulk charge.

Na tym etapie do akumulatora dostarczany jest prąd o stałym natężeniu. Użytkownik, jeśli chce, może sam wybrać wartość natężenia prądu. Wybór zależy od pojemności ładowanego akumulatora. Ten proces trwa do momentu, w którym poziom naładowania baterii będzie wynosił ok. 80% jej pojemności. Wówczas urządzenie automatycznie przełączy się na kolejny tryb pracy.

Etap trzeci. Tryb ładowania absorpcyjnego.

W tym trybie natężenie prądu jest stopniowo obniżane do około 1,5A. Ładowanie trwa do momentu osiągnięcia przez akumulator 100% jego pojemności. Następnie samoczynnie przełącza się w kolejny tryb pracy, którym jest konserwacja.

Etap czwarty. Ładowanie konserwacyjne.

Na tym etapie zadaniem ładowarki jest utrzymanie stałego, wysokiego poziomu naładowania akumulatora. Urządzenie kontroluje stan baterii. Jeśli napięcie na akumulatorze spadnie, podładowuje go. Akumulator może być podpięty w tym trybie do prostownika przez dłuższy czas.

 

Funkcja zasilacza

Ciekawą i przydatną funkcją jest możliwość zastosowania ładowarki jako zasilacza. Program podtrzymania napięcia sprawdza się w czasie długotrwałego poboru prądu przez urządzenia bez konieczności odpalania silnika. Można z niego korzystać np. w czasie dłuższych napraw.

 

Zabezpieczenia

Ładowarka Reco STC-10 wyposażona jest w liczne funkcje kontrolujące poprawne i bezpieczne działanie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości ładowanie akumulatora zostaje przerwane. Urządzenie przechodzi w tryb czuwania. Na ekranie wyświetlacza pojawia się komunikat o błędzie.

 

Podsumowując

Reco STC-10 to wysokiej jakości automatyczna ładowarka. Przeznaczona do ładowania akumulatorów kwasowo- ołowiowych o pojemnościach 12V i 24V. Jest prostym w obsłudze i bardzo przydatnym urządzeniem. Warto się w nią zaopatrzyć przed nadejściem zimy i mieć ją zawsze pod ręką. Szczególnie teraz, gdy korzystamy z pojazdów mniej intensywnie.

 

Zapraszamy do zakupu ładowarki w naszym sklepie internetowym sklep.prostowniki-akumulatory.pl

Akumulatory do łodzi
Akumulatory do maszyn czyszczących-sprzątających
Akumulatory Optima

Najnowsze artykuły